(Об. 7:13-17) «Відповідь на непоставлене питання»
Notes
Transcript
· В майбутньому на цей світ чекає час ВС. Коли Ц. буде підхоплена Христом і на землі залишиться Ізраїль та народи, Господь буде спасати народи через вибраних ізраїльських місіонерів (144 000). Це будуть 7-м буквальних років коли Ізраїль та народи опиняться між тяжкими судами Христа і неправедними гоніннями Антихриста. Ізраїль і навернені в цей час опиняться як між молотом і наковальнею. Перечитайте - (Мт. 24:21; Дан. 11:30-39, 44; 12:10).
· ВАЖЛИВО: Майбутній час Великої скорботи буде характерний великими судами і в той же час великим спасінням. Тому, велике пробудження світу через проповідь Ізраїлю ще попереду… Господь бажає сповістити Церкві радісну новину про те, що коли Він забере Церкву і пошле на землю великі суди, ці суди принесуть не лише великі страждання, але і велике спасіння. Господній спасительний почерк.
· Час перебування Івана у видінні на небесах, співпав з есхатологічним (майбутнім) часом ВС. Тут, Апостол невільно був поставлений перед питанням «Ті, які зодягнені в білий одяг – хто вони й звідки прийшли?» (7:13). Фактично, йому задали, його незадане питання на яке він не поспішав знайти відповідь…
· Чому про це важливо знати Церкві? Адже ці спасенні прийшли на небо після часу Церкви… Господь яскраво демонструє Церкві ВЕЛИКЕ СПАСІННЯ серед ВЕЛИКОЇ СКОРБОТИ засвідчуючи цим спільну ідентичність всіх віруючих, які спасаються Господом через віру до часу Церкви, під час Церкви і після часу Церкви на землі. Церква не спасає, а всього лише збирає спасенних під час свого служіння… Вивчаючи цей текст я спіймав себе на думці, що ми, хто вважає себе спасенним, не сильно настроєні шукати відповідь на це незадане питання… Нажаль, ми схильні втікати таких питань… Ми схильні одних записувати до нашого списку спасенних (тих хто нам подобається), інших із нього виписувати…
· По яких признаках ми дізнаємося про спасіння спасенних на землі? По одягу, по молитві, по читанню Біблії, по моральним стандартам, по фамільним приналежностям – «Я віруючий у 27-му поколінні!...»… Це все не об’єктивні, а скоріше суб’єктивні признаки.
· ТЕЗИС: Розглядаючи небесну відповідь на незадане питання Івана, Церква на землі має побачити у відповіді 4-ри об’єктивні признаки спасенних Божою благодаттю, які діють в усі часи і не лише на землі, а й на небесах. Ми маємо зрозуміти, що спасіння неможливо підробити. Дароване спасіння можна проявляти...
· Саме тут біля Божого престолу ми дізнаємося чим характерне ВЕЛИКЕ СПАСІННЯ?
· Давайте не будемо поспішати пропустити через ці признаки ту чи того, а себе самого…
I. Перший об’єктивний признак: Спасіння характерне ЦІНОЮ: (7:14 б)
· Отримавши спасіння за яке заплатив Собою Христос, ці спасенні змушені були заплатити свою ціну. Саме для них це означало – поплатитися своїм життям – «Це ті, які прийшли з великої скорботи…» (14 б). Приймаючи спасіння вони знали, що цим підписують собі смертний вирок…
· Не зрозумійте невірно – це не ціна плати за спасіння… Дієприкметник «прийшли»підкреслює ідею т.щ. вони мали досвід скорботи, й відчули її на собі – вони постраждали за Ім’я Христове.
· Тема страждання віруючих через віру в Христа – це яскрава тема книги Апокаліпсис: Іван страждає, Смирнська церква страждає, праведники ВС страждають– порою ціною життя (6:11).
· Христос заплатив собою ціну спасіння. Спасіння – це безоплатний дар… Приймаючи спасіння спасенний може поплатися благами цього світу… Коли грішник вірою приймає Христа і покоряється Його Господству, отримуючи спасіння, цей гріховний світ не погоджується із своєю втратою, тому різними способами намагається повернути собі колишнього громадянина… Світ нікого не відпускає без бою…
II. Другий об’єктивний признак: Спасіння характерне ЧИСТОТОЮ: (7:14 в)
· Про спасіння спасенних на небі свідчить їхня чистота: «… й випрали свій одяг і вибілили його в крові Агнця» (14 в). Їхня чистота – це не результат безгрішності, а результат викупної Жертви Христа. Вони «зодягнені в білий одяг» (13) - дієприкметник, перфект пасивний (стан). Їх зодягнули у білий одяг – подарували праведність Христа.
· Христос, чистий Агнець Божий їх очистив, тому вони мають чистоту. Проте, як розібратися із цим об’єктивним признаком у реаліях земного життя у гріховному світі? Адже тут, немає праведного ні одного. Ті, кого прощає і спасає Христос, продовжують залишатися у світі на досить близькій відстані від гріховних спокус, можливостей і ситуацій.
· Спасіння приносить прагнення чистоти і відраза від гріха (т.щ. є гріхом по Божому Слову). Не для того щоб заробити спасіння, не для того щоб зберегти і не втратити спасіння, а щоб його проявити (сасвідчити). Для не спасенного цілком природньо грішити… Для спасенного природньо спасатись бігством від гріха… ІЛЮСТРАЦІЯ: Коли людина плаває у басейні вона не відчуває тягаря від маси води. Навпаки, вода – це її комфортне середовище. Про те, варто вийти і звільнитися, а потім взяти до рук хоча б 10 літрів… І ти відчуваєш тягар, який бажаєш швидше скинути із себе… Признак спасенного на землі не в тому, що він ніколи не робить гріховних дій, а в тому, що зробивши він намагається якомога швидше позбутися гріха, а не його наслідків: ПРИКЛАД: Чим відрізнявся гріх Петра від гріха Юди? Тим, що він був у разі тяжчим… При цьому давайте подивимось на реакцію…
III. Третій об’єктивний признак: Спасіння характерне СЛУЖІННЯМ: (7:15)
· Необхідно розуміти Івана як служителя… Він попадає на зібрання де знаходяться одні лише спасенні… І хоча це небесне, а не земне зібрання спасенних, він зауважує те, що вони служать Богу: «Тому вони перебувають перед Божим престолом і служать Йому вдень та вночі в Його храмі» (15 а).
o Їхнє служіння пов’язане із їхнім спасінням: Прийменник «тому»(гр. діа) зв’язує цей признак із попереднім пояснюючи, що мотивом для їхнього служіння є їхнє спасіння.
o Їхнє служіння проявляється у спільному перебуванні перед Богом: Написано: «перебувають перед Богом». Буквально «вони є» (дієсл. теп. час.) Ми, порою, схильні пов’язувати служіння Богу із ділами та подвигами, не зважаючи уваги на те, що спільне перебування перед Богом – це служіння. Служіння починається із спільного перебування перед Богом. І якщо ми не можемо спільно перебувати, ми тим більше не можемо спільно Йому служити. ІЛЮСТРАЦІЯ: Це як 1-перший клас у школі. Якщо, я оволодів програмою першого класу, навряд чи я буду добрим учнем у 5-тому. Юрби членів церкви бажають стати духовними академіками, а церква академією. Проте вони не здають екзамену в першому класі.
o Їхнє служіння проявляється у безкорисності: Вони «служать Йому» на не собі. Подібно до того, як Христос послужив їм на не Собі.
o Їхнє служіння проявляється у постійності: «вдень та вночі».
IV. Четвертий об’єктивний признак: Спасіння характерне СПОКОЄМ: (7:15в-17)
· Спасіння характерне: (1) ЦІНОЮ; (2) ЧИСТОТОЮ; (3) СЛУЖІННЯМ; (4) СПОКОЄМ– спасенні – це спокійні.
· Перед тим, як я поясню головну причину цього спокою, дозвольте сказати, що я не маю на увазі під цим спокоєм, що доволі часто може сприйматися нами, як проява християнського спокою.
o Це не черствість: Є душі людей по природі черстві і непіддатливі до емоцій та хвилювання.
o Це не байдужість: Є люди яким все рівно. Вони живуть у своїй власній уявній реальності, як у оранжереї. А тому, вони не хвилюються ні про що, ні про себе, тому що їм все байдуже.
o Це не халатність: Недбайливе ставлення до речей і до себе. Халатна людина не дбає ні про що, а тому й не хвилюється.
o Черства, байдужа або халатна людина може видаватися спокійною, про те, не може бути спасенної.
· Придивившись уважно до Слова, ми побачимо, що спокій спасенних ґрунтується виключно на стосунках із Господом.
· По-перше – Вони спокійні знанням про майбутнє перебування Бога Отця з ними: «А Той, хто сидить на престолі, буде жити з ними» (15). Дієслово майбутнього часу «жити» (гр. скеноо) – «перебувати посеред» так, як скинія перебувала серед табору Ізраїля.
· По-друге – Вони спокійні знанням про майбутнє Пастирське піклування Христа. «… тому що Агнець, який посеред престолу, буде пасти їх і водитиме до вод життя» (16). Дієслово «буде пасти» - це майбутній час. Знову таки, тут проголошується зростаюча прогресія розвитку взаємовідносин із Богом.
· По-третє – Вони спокійні тому, що вони впевнені у Бозі, що він заспокоїть їх якщо вони раптово стануть неспокійними: «і Бог зітре всяку сльозу з їхніх очей!» (17 в).
· ІЛЮСТРАЦІЯ: Як очікування подарунку краще за самий подарунок, так і це блаженне очікування ще більшої і ближчої взаємодії з Богом і Христом приносить спокій. Подумайте! Якщо це приносить спокій небесним, наскільки більший спокій це має принести земним? Безкінечна вічність відкриє перед спасенними реальність великого безкінечного подарунку пізнання Бога, який розпочавшись тут на землі, постійно буде зростати і зростати, й ніколи не закінчиться !!!