(Об. 8:1-5) «Молитовна печать»
Sermon • Submitted • Presented
0 ratings
· 13 viewsNotes
Transcript
“МОЛИТОВНА ПЕЧАТЬ”
“МОЛИТОВНА ПЕЧАТЬ”
Назва проповіді “М.П.” т.щ. при її знятті увага церкви переводиться на значення і дію молитв перед Божим обл.
До цього моменту Агнець-Син Божий-Христос вже зняв 6-ть печатей. Зняття кожної печаті знаменується посиленням праведних Божих судів на землі, які направлені на осудження світу, на очищення Ізраїлю і на спасіння грішників часу В.С. із числа Ізраїлю і світу.
Кожного разу необхідно нагадувати про ціль книги - Відкриття божественної слави Христа на фоні майбутніх подій. Це напряму доказує божественність Христа.
Особливість зняття 7-мої, останньої печаті в тому, що вона переводить до наступного етапу судів - “семи труб” (8-11). За цим слідують “сім чаш Божого гніву” (16). По мірі продовження, сила судів збільшується по наростаючій.
І ось на цьому ключовому переломі, при знятті 7-мої печаті увазі Церкви, яка на землі демонструється дія їхніх молитв у Божій присутності на небесах. ВРАЖАЮЧИМ ФАКТОМ: Є те, що Церкві сповіщають про місце перебування її молитв. Члени церкви 1-го ст. як і 21-го ст. удостоїлись дізнатися про дію своїх молитв на небесах… Звичайно ми, як і вони, розлучаємось із нашими молитвами після “Амінь!”. Сказавши “Амінь!” ми залишаємось тут, а наша молитва направляється у височину, на небеса… Здається вона зникає і розтворяється у небесному ефірі і ми вже ніколи з нею не побачимось… І ось, як грім серед ясного неба, Господь відкриттям слави Христа на небесах і в судах, відкриває і силу молитв Своїх праведників…
Перехід до тезису: Зняття 7-мої “молитовної печаті” засвідчує Церкві Христовій яскраву демонстрацію дії її молитов у небесній сфері, тоді, коли Церква молиться на землі. Дивлячись на дію своїх молитв на небесах, церква на землі повинна оцінювати свої молитви небесним поглядом і таким чином, розуміти і будувати своє молитвоне служіння. Молитовне служіння на землі, яке служить на небесах.
ТЕЗИС: Отже, спостерігаючи за участю молитв церкви у Божих судах на землі, ми з вами виділимо 3-ри спостереження, прийняття яких здатні зробити благословенний переворот у нашому молитовному житті на персональному і загальному рівнях.
Обявлення - це посібник по молитовному служінню для Церкви. По молитовній насиченості вона слідує зразу за кн. Псалмів.
!!! Ніщо так не перебуває у катастрофічному упадку, як проповідь і молитва. І якщо проповідувати в церкві повинні лише деякі, то молитися зобовязані всі.
1. Перше спостереження: Значення МОВЧАННЯ: (8:1)
1. Перше спостереження: Значення МОВЧАННЯ: (8:1)
Будучи навченими земними традиціями, ми дуже схильні повязувати молитву із “говорінням” (глаголенням). Однак, приймаючи до уваги небесну традицію, ми помічаємо важливо роль мовчання.
(8:1) “І коли відкрив сьому печать, все затихло на небі на півгодини…”. Слово “затихло” = букв. “зробилася тиша” (мовчання; відсутність шуму).
Слово сповіщає нам, що до цього на небі було дуже шумно - одні взивають, інші прославляють, ще інші моляться. Гучні голоси звучать звідусіль (4-7).
І от, враз, настала вражаюча тиша. Всі замовкли… Не тому, що їм нічого сказати, а тому, що зараз перед Божим обличчям будуть явлені “молитви святих”.
“пів години” = 30 хв., ск. всього мова йде не про символічне значення, а про буквальні півгодини.
ВИНИКАЄ РЕЗОННЕ ПИТАННЯ: Чому на небі всі замовкли?
Від усвідомлення Бога: “…У відповідь Йов сказав: Лише тепер я усвідомив, який я нікчемний! Що я можу тобі відповісти? Я просто мою руку кладу на свої уста” (Іова 40:3-4).
Від осмислення звершеного Богом: Чим могутніше діє Господь, тим більше праведні замовкають.
Від готовності уважно слухати і сприймати: А тому Святе Слово вустами Якова проголошує: “Кожна людина нехай буде швидка до слухання, стримана в словах, повільна на гнів…” (Як. 1:19).
Від поваги до молитов інших: Хоча всі небесні жителі - великі майстри молитви, проте, вони замовкають коли перед явленням молитов церкви…
ПРАКТИЧНЕ ПИТАННЯ: Що для себе має винести церква на землі, коли вона дізнається про благоговійне мовчання на небесах від служіння її молитв? Ну звісно, наслідувати небесних… Використовувати СИЛУ МОЛИТОВНОГО МОВЧАННЯ…
2. Друге спостереження: Значення ЧЕКАННЯ: (8:2)
2. Друге спостереження: Значення ЧЕКАННЯ: (8:2)
Я сильно не помилюсь якщо скажу, що ми і всі, коли молимось, після слова “Амінь!” вже готові зустрічати Божу відповідь. При цьому ми не зовсім настроєні чекати на Божу відповідь. ПРИКЛАД: Як у казці Валентина Катаєва, “Цветик семицветик”, написаній ще у 1940 році, відобразивши наївних характер дитячого капризного сприйняття своїх бажань…
(8:2) “І я побачив сім ангелів, які стояли перед Богом, і дано їм було сім сурем”. Вони “стояли” із сурмами в руках, проте не сурмили. Чому? Вони стояли, т.щ. вони чекали на Божий сигнал. При цьому, вони чітко усвідомлювали, що вони будуть сурмити. Однак, ще не настав для цього час, і вони стояли і чекали… ВИ ЛИШЕ УЯВІТЬ цю картину - ангели тримають труби, про те, не трублять… ПРИКЛАД: Згадую своє навчання у школі…мене вибрали бути барабанщиком, мій товариш був сурмачем. Ми грали невеликі піонерські марші…Доки ми приходили із треього поверху в актовий зал… Ми не могли чекати…
ТУТ ЗНОВУ НІКУДИ НЕ ПОДІНЕШСЯ ВІД ПИТАННЯ: Чому ангели чекають? Вони чекають…
Тому, що вони приймають встановлений Богом порядок. Той, Хто їх поставив, і вручив труби, той і має чіткий план, звершення якого просто потрібно дочекатися. Вони цілковито розуміють, що Бог ніколи не поспішає й не запізнюється… А тому, потрібно чекати й дочекатись.
Тому, що вони поважають, молитви святих. Вони будуть діяти в унісон з молитвами церкви.
Тому, що вони потребують почути Божий сигнал, коли почне діяти Бог. Вони чекають на дії Божі, щоб почати діяти. Божі Ангели на небі, в даному випадку діють так, як Божий Син на землі: “Істинно, істинно кажу вам: Син не може робити нічого Сам від Себе, а тільки те, що бачить, як Отець робить - те й Син також робить” (Ів. 5:19).
ПРАКТИЧНА ГРАНЬ цього другого спостереження - навчити Церкву чекати на Божі діяння. Так, як Ангели Божі чекають на Його наступні дії, і чекають на явлення молитв церкви, відповідно й сама церква має бути готовою ЧЕКАТИ У ПРИСУТНОСТІ БОЖІЙ.
3. Третє спостереження: Значення СВЯТОСТІ: (8:3-5)
3. Третє спостереження: Значення СВЯТОСТІ: (8:3-5)
Про значення святості тих хто молиться в тексті сказано найбільше: “І інший ангел прийшов і став перед жертовником із золотою кадильницею. І йому дано було багато ладану, щоби додавав до молитов усіх святих на золотий жертовник перед престолом. І піднявся дим від ладану з молитвами святих - з руки ангела перед Богом” (3-4).
Церква на землі, дізнається про те, як діють її молитви на небесах… При цьому, потрібно розуміти, мова йде не про всі і всякі молитви, які виходять із вуст на землі - характеристика цих молитв - “молитви святих”.
ВИНИКАЄ КАТАСТРОФІЧНО ВАЖЛИВЕ ПИТАННЯ: Як дізнатися, що мої молитви - це молитви святих? Ряд біблійних висновків:
Це молитви спасенних Христом, адже лише спасенні є Божими “святими”. Церква не забороняє молитись нікому, навіть мотивує, при цьому пояснює, що молитви не святих Бог не чує. Після навернення Павла, який раніше був Савлом (Саулом) для церкви не було іншого обєктивного підтвердження як те, що “він тепер молиться” (Дії 9:11). Не жертвує, проповідує, читає чи співає, а молиться…
Це молитви тих, хто живе святим життям, адже молитва не може бути святою, якщо вона виходить із несвятої посудини. Про це, як 2+2 знав навіть сліпонароджений, якому подарував зір Ісус: “Адже відомо, що грішників Бог не слухає, але коли хто Бога шанує і чинить Його волю, того Він слухає” (Ів. 9:31). Бог виконує волю тих, хто виконує волю Його.
Це молитви, які цінуються Богом на небесах більше за будь що, навіть за ангелів і всілякі творіння. Тому, Він призначає місце молитвам у золотих предметах… І доки святі не прийшли у присутність Отця, небесний Отець зберігає всі їхні молитви, ПОРІВНЯННЯ: як жених в далекому краї, зберігає у красивій шкатулці всі любовні листи своєї нареченої.
Це молитви тих, хто молиться не людям, а лише Богу. Їхня молитва прирівнюється до ладану (фіміаму), який воскурявся в Храмі лише для Господа і ніколи не призначався для людей. ІЛЮСТРАЦІЯ: Сященник, який служив у Храмі і воскуряв фіміам лише для Господа, сам пропитувався ореолом фіміаму… Варто йому було зайти у будь який дім, пройти по вулиці, зупинитися для розмови - він скрізь залишав після себе запах… Навіть сліпці, не бачили, про те молгли чути благопиємний запах…
Як часто буває, що в наших молитвах більше диму ніж вогню, більше тріску ніж тепла, більше темноти ніж світла, більше шкоди ніж користі. ПРИКЛАД: В кінці 80-х, у нашому селі, кожного літа святкували піонерське свято… Для цього в центрі біля школи робили великий курінь заввишки в 3-ри метри, у вигляді велетенської піраміди… Після того, як ця деревяна піраміда перегорала на місці залишалась лише випалена земля і купка попелу - і абсолютно ніякого толку…
САМЕ ТУТ МИ З ВАМИ ПОТРЕБУЄМО ЗУПИНКИ ДЛЯ ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ: Переосмислення свого молитовного життя. У цьому Євангеліє (добра звістка) для невіруючих і віруючих… ЩО МИ МАЄМО ВИНЕСТИ СЬОГОДНІ ІЗ ПРОПОВІДІ?
Цінність МОВЧАННЯ: Навчитися мовчати, щоб навчитися говорити… Бувають часи, коли мовчання говорить сильніше, за голос молитви. ПРИКЛАД: У сімї Джона і Чарльза Уеслі всі діти знали, що коли мама працюючи на кухні зупинялась, вішала свій фартух і виходила в чулан - ніхто із дітей не смів її турбувати… Вона виходила, щоб просто побути один на один у Божій присутності… Мами давно немає, а голос її мовчання згадується по сьогодні.
Цінність ЧЕКАННЯ: Бувають часи, коли Бог чекає із відповіддю на наші молитви для того, щоб навчити нас чекати і дочекатися. Чекання будує наше уповання… Вірність у чеканні - це екзамен нашої віри розміром з гірчичне зерно, яка може переставляти гори проблем і виривати із коренем безплідні смоковниці.
Цінність СВЯТОСТІ: Святість робить молитву дієвою і потрібною для Господа… Святість у молитві настільки дієва, що коли святий навіть нічого не каже і чекає, Бог приймає навіть його бажання і поспішає виконати їх, не лише тому, що Бог чує святих, а тому, що святі чують Бога… Адже бажання святих - це бажання Бога. Те, що Бог бажає, те бажають і Його святі…